Biznes

VW twierdzi, że może wyprodukować 50 milionów pojazdów elektrycznych

Dyrektor generalny VW Herbert Diess zaprezentował jedną z największych obietnic w świecie pojazdów elektrycznych.

Otóż VW ma wyprodukować 50 milionów samochodów #NaPrąd  za ceny “dużo niższe” niż ceny Tesla.

Teraz wkraczamy w epokę, w której samochody elektryczne będą odgrywać ważną rolę. Będziemy dużo znaczyć w świecie samochodów elektrycznych, ponieważ już teraz jesteśmy bardzo silni w Chinach. Mamy z tego tytułu ogromne korzyści związane ze skalą, co pozwala bardzo mocno zbić cenę jednostkową.”

Dodał, że VW już “zarezerwował produkcję w swoich fabrykach na 50 milionów w pełni elektrycznych samochodów”. Chociaż nie jest jasne, co dokładnie miał na myśli.

Gigantyczne kontrakty na baterie

Firma poinformowała już o zawarciu kontraktów na dostawy baterii o wartości 48 miliardów dolarów z istniejącymi producentami akumulatorów, ale możliwości produkcyjne tych kontrahentów nie zostały jeszcze wdrożone. Diess potwierdził, że kontrakty te trafiły do ​​CATL w Chinach, a LG Chem (firma chce też budować je w Polsce) i Samsung SDI w Korei Południowej.

Prezes powiedział, że nowa platforma MEB umożliwi znaczne obniżenie kosztów produkcji pojazdów elektrycznych, które będą wykorzystywać ogniwa akumulatorowe:

Redukcja kosztów o 40 procent, ale o wiele lepszy samochód; dwa razy większy zasięg, większe wnętrze, ale na zewnątrz jeszcze kompaktowy samochód. “

Deklaracje

Obiecanki cacanki, a … komu radość? Trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie. Brak jednak konkretów w postaci dat i cen. Pewnie wielu z was patrzy na deklaracje z niedowierzaniem. My jednak mamy cichą nadzieję, że chociażby 10% obietnicy będzie zrealizowane. 5 milionów elektrycznych “Passatów” niejednego Janusza może przekonać do przejścia na pojazdy bezemisyjne.

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry