Biznes

Spisek przeciwko Tesli? Treść @ Elona Muska

Elon Musk spekuluje w emailu, skierowanym do pracowników Tesli, o możliwych przypadkach szpiegostwa przemysłowego i sabotażu wymierzonym w Teslę. Z treści pisma można wiele wyczytać, choć można to zrobić w dwóch skrajnych kierunkach:

  1. Tesla wskazuje kozła ofiarnego lub
  2. Elon wpada w paranoję.

Nie oszukujmy się. Tesla nie od wczoraj jest na celowniku firm, które zrobią wszystko żeby Tesli zaszkodzić. Wskazywanie tej informacji w trudnym dla Tesli czasie, brzmi jak zasłona dymna do opóźnień w produkcji, ale kto tam wie…

Treść @ Elona Muska:

Byłem przerażony, gdy dowiedziałem się w ten weekend o pracowniku Tesli, który przeprowadził dość rozległy i niszczący sabotaż na naszych działaniach. Obejmuje to dokonywanie bezpośrednich zmian kodu w systemie produkcyjnym Tesli, pod fałszywymi nazwami użytkowników i eksportowanie dużej ilości bardzo poufnych danych Tesli do nieznanych stron trzecich.

Pełny zakres jego działań nie jest jeszcze jasny, ale to co znamy do tej pory, jest dość złe. Motywacją pracownika było to, że chciał dostać awans, którego nie otrzymał. W świetle tych działań, niepromowanie go było zdecydowanie właściwym posunięciem.

Jednak sytuacja może być znacznie większa niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Śledztwo będzie kontynuowane w tym tygodniu. Musimy dowiedzieć się, czy działał sam lub z innymi osobami w Tesli i czy współpracował z zewnętrznymi organizacjami.

Jak wiecie, istnieje długa lista organizacji, które chcą, aby Tesla umarł. Należą do nich inwestorzy krótkoterminowi z Wall Street, którzy stracili już miliardy dolarów i mają dużo więcej do stracenia. Są też firmy naftowo-gazowe, najbogatsze branże na świecie – nie podoba im się pomysł, aby Tesla rozwijała energię słoneczną i samochody elektryczne. Nie chcę Was denerwować, ale plotka głosi, że te firmy czasami nie są zbyt przyjemne. Jest też wielu konkurentów, dużych koncernów samochodowych napędzanych benzyną/olejem napędowym. Jeśli są gotowi oszukiwać tak wiele o emisjach, być może są skłonni oszukiwać na inne sposoby?

W większości przypadków, gdy dochodzi do kradzieży towarów, wycieku poufnych informacji, zaniedbania obowiązków lub jawnego sabotażu, powodem jest naprawdę coś takiego, jak chęć powrotu do kogoś w firmie lub w firmie jako całości. Czasami jest to znacznie poważniejsze.

Zachowaj szczególną czujność, szczególnie w ciągu najbliższych kilku tygodni, gdy zwiększymy tempo produkcji do 5 tys. Jest to największa motywacja, aby nas powstrzymać.

Jeśli wiesz, podejrzewasz lub podejrzewasz coś podejrzanego, wyślij notatkę z jak największą ilością informacji. Można to zrobić pod swoim nazwiskiem, które będzie traktowane jako poufne lub całkowicie anonimowe.

Z niecierpliwością czekamy na wspaniały tydzień, gdy będziemy produkować do 5000 modelu 3 tygodniowo!

Dziękuję, że tak ciężko pracowaliście, aby Tesla odniosła sukces. 

Elon

#Kamil

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry