Biznes

Z prądem czy pod prąd? Raport Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego o elektromobilności

Bardzo ciekawe spotkanie, z przebiegiem którego polecamy się zapoznać. Choć nie z każdą tezą się zgadzam, to jednak wnioski są bardzo cenne.  Żałujemy tylko, że tak późno dowiedzieliśmy się o samym spotkaniu. 

Rys historyczny

Mimo, że od powstania pierwszego samochodu elektrycznego minęło ponad 180 lat, dopiero ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój elektromobilności, głównie na skutek rozpoczęcia masowej produkcji samochodów wyposażonych w baterie litowo-jonowe. Dynamiczny rozwój sektora elektromobilności na świecie został zauważony przez polskie władze. Elektromobilność została uwzględniona w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, powołano również spółkę, której zadaniem jest stworzenie polskiego samochodu elektrycznego.

Czy potrzebujemy polskiego samochodu elektrycznego? Czy za 20 lat po polskich drogach będą jeździły tylko elektryki? Czy na pewno jest to bezemisyjny transport? Między innymi o tym porozmawiamy na spotkaniu. Impulsem do dyskusji jest oczywiście raport CA KJ „Z prądem czy pod prąd? Perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce”.

Przed spotkaniem zachęcamy do zapoznania się z pracą ekspertów Centrum Analiz:

https://klubjagiellonski.pl/publikacje/z-pradem-czy-pod-prad-perspektywy-rozwoju-elektromobilnosci-w-polsce/

Goście: Włodzimierz Hrymniak (Polski Fundusz Rozwoju), Bartosz Jakubowski (ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego), Krzysztof Kowalczyk (Grupa LOTOS), Marcin Popkiewicz (Ziemia na Rozdrożu) Spotkanie poprowadzi dyrektor programowy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego Paweł Musiałek.

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry