AUTA

Klocek #NaPrąd

Wspomnienia  z dzieciństwa

Kto z nas nie kojarzy popularnych klocków Lego? Każdy mały chłopiec marzy, aby mieć jak największy zestaw i układać co tylko wyobraźnia podpowie. Ale z Lego czas spędzają nie tylko dzieci. Również dorośli tworzą niesamowite konstrukcje, które wykraczają poza standardowe schematy „budowania z klocków”. Ostatnim wyczynem konstruktorów z Lego jest,\ pokazana kilka dni temu, replika supersamochodu Bugatti Chiron.

Replika w liczbach

Ponad milion użytych do budowy klocków – począwszy od nadwozia, aż po siedzenia, spoiler i elementy wyposażenia wnętrza. Ok. 13 tys. godzin spędzonych na budowie i składaniu poszczególnych części. Tak powstała replika jednego z najszybszych samochodów świata. Wszystko to w skali 1:1.

Dlaczego w ogóle piszemy o tym w #NaPrąd?

Odpowiedź jest bardzo prosta: auto… jeździ. Jest to możliwe dzięki 2304 silnikom elektrycznym Lego Technic, które są połączone ze sobą i generują maksymalnie 5,3 km. (To tylko 300 razy mniej niż oryginał) Dzięki temu samochód jest w stanie rozpędzić się do zawrotnych 18 mil na godzinę czyli ok. 28 km/h. Za kierownicą repliki zasiadł Andy Wallace – brytyjski kierowca wyścigowy, który współpracuje z marką Bugatti i nie raz ujarzmiał prawdziwego Chirona.

Podsumowanie

Szkoda, że takiego zestawu do samodzielnego złożenia nie będzie można kupić. Z pewnością zabawa byłaby na długie lata a satysfakcja ze złożenia – ogromna. Jednak możemy się pocieszyć modelem Bugatti Chirona w skali 1:8 do kupienia za nieco ponad 1000 zł. Taki zestaw też z pewnością da wiele radości.

 

#Michał

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry