AKCJE

Elektryczni i młodzi – Projekt E-Veh

Świadomość społeczna dotycząca pojazdów elektrycznych rośnie – także w Polsce

Swój udział w tym ma również Projekt E-Veh czyli grupa młodych ludzi z Katowic!

O tych młodych pasjonatach dowiedziałem się od wspólnej znajomej. Dość szybko umówiłem się z nimi na spotkanie. Efekt spotkania możecie sprawdzić poniżej – zapraszam do wywiadu z ekipą Projektu E-Veh!

NaPrąd: Moze na początek powiedzcie coś o sobie?

Szymon Stencel: Cały projekt robimy w 6-ścio osobowym zespole. Wszyscy chodzimy do tej samej szkoły natomiast nie znaliśmy się od początku. Nasza koleżanka Juliana zgłosiła się do nas, kiedy organizowaliśmy nabór do zespołu i dopiero potem okazało się że chodzi do klasy rówieśniczej. Reszta zespołu to faceci, gdzie wszyscy jesteśmy kolegami z klasy i znamy się już prawie dwa lata.

NaPrąd: Jak to wszystko się zaczęło?

Julianna Kula:  Sam udział w olimpiadzie Zwolnionych z Teorii i realizacja własnych projektów społecznych zaczęła się już rok temu u trzech osób z naszego aktualnego zespołu, którzy po ich zakończeniu zdobyli tytuły najlepszych w województwie śląskim z danej kategorii. Dzięki realizacji swoich pierwszych zeszłorocznych projektów zdobyliśmy w pewnym stopniu obeznanie i doświadczenie na czym to w ogóle polega licząc tym samym na zdobycie głównej nagrody w tym roku- Złotego Wilka.

NaPrąd: Dlaczego akurat samochody elektryczne i propagowanie elektromobilnosci?

Szymon Kubica:  Motoryzacja oraz technologia interesuje prawie każdego członka projektu, przynajmniej po trochu, a chcąc zrobić projekt spoleczny uznaliśmy że pojazdy elektryczne są przyszłościowe i nie są nudne jak sie czasmi wydaje. Są realną alternatywą dla pojazdow benzynowych.

NaPrąd: Czym się zajmujecie w ramach E-Veh? 

Oskar MichalskiStaramy się przybliżyć w zrozumiały sposób ludziom nie mających pojęcia o motoryzacji zasadę funkcjonowania”elektryków”, plusy i korzyści ich użytkowania. O tym wszystkim informujemy naszych obserwujących poprzez regularnie pojawiające się na naszej stronie posty między innymi o systemach zastosowanych w pojazdach elektrycznych, budowie „elektryków”, ciekawostkach czy nowinkach dotyczących elektryfikacji świata motoryzacji.

NaPrąd: Jak widzicie przyszłość EV w Polsce ? 

Szymon Stencel: Technologia w samochodach elektrycznych cały czas się rozwija ,a dyrektywy unijnie stale zmniejszają poziom dopuszczalnej emisji spalin i hałasu przez co samochód elektryczny może być coraz bardziej sensowną propozycją. Ponad to rynek cały czas się rozwija, myślę że jeżeli nie władze, to sytuacja gospodarcza zmusi przedsiębiorców i przeciętnych konsumentów do przejścia na odnawialne źródła energii, które w efekcie mogą przekonać część osób do przejścia na samochody elektryczne.

NaPrąd: Jeśli każde z Was mogłoby mieć dowolny samochód elektryczny, to który ?

Szymon Stencel: Gdybym miał nielimitowany budżet decydowałbym między Teslą 3 w wersji performance a Porsche Taycan Turbo S
Szymon Kubica: Osobiście wybrałbym Teslę Cybertruck
Oskar Michalski:  Spośród wszystkich pojazdów elektrycznych wydaje mi się, że wybrałbym Audi E-Tron Sportback, ponieważ w zasadzie od zawsze miałem słabość bo niemieckiej motoryzacj

Tekst: #Bartek
Foto: #Bartek & #Projekt E-Veh

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry