Nowości

Dostawa w stylu #ECO – nowa generacja Transita

Pomoc dla właścicieli flot

Już 20 września na targach IAA w Hanowerze Ford przedstawi szereg nowych rozwiązań skierowanych przede wszystkim dla firm. Pokaże nowego Transita i Transita Custom, które od teraz będzie można zamówić jako hybrydy. Poza tym koncern zaprezentuje światu systemy Ford Telematics i Ford Data Services, dzięki którym właściciele flot będą mogli zdalnie zarządzać swoimi pojazdami i tym samym czuć się bardziej “smart”.
Transit bardziej Eko

W nowym Transicie poza udoskonalonymi dwulitrowymi dieslami EcoBlue w palecie pojawi się teraz 48-woltowa hybryda mHEV (mild hybrid) współpracująca z manualną skrzynią biegów, co ma zapewnić znaczne oszczędności paliwa. Zastosowany ma być układ rekuperacji energii, czyli odzyskiwania jej z hamowania, która następnie byłaby gromadzona w 48-woltowym akumulatorze litowo-jonowym. Akumulatory mają wspomagać silnik i zasilać systemy zamontowane na pokładzie. Dzięki umieszczeniu ich w podłodze, przestrzeń ładunkowa ma te same wymiary, jak w przypadku diesli.

Transit Custom PHEV

Kolejną odmianą Transita ma być odświeżony Custom, który wystąpi teraz również jako hybryda, tyle że Plug-In. Dzięki temu pojazd będzie mógł przejechać 50 km wyłącznie w trybie elektrycznym. Dopełnieniem dla napędu elektrycznego, będzie… EcoBoost o pojemności 1 litra. Jak widać Ford bardzo zaufał swojemu napędowi hybrydowemu i dlatego zdecydował się na tak mały silnik benzynowy. Łączny zasięg ma wynieść 500 km. Tutaj również zastosowanie akumulatorów nie wpłynie na przestrzeń ładunkową.

Łatwiejsze zarządzanie flotą

Jeśli ktoś będzie miał w swojej firmie kilka, czy kilkanaście Transitów, będzie mógł skorzystać z dwóch nowych usług:

Ford Telematics – internetowa aplikacja zapewni możliwość inteligentnego zarządzania danym pojazdem, umożliwi dobranie odpowiedniego i szybkie przydzielenie do niego zadania, tak aby jak najkorzystniej użyć auta z floty i tym samym poprawić koszty eksploatacji.

Ford Data Services – umożliwi wysyłanie danych o pojazdach do zewnętrznych źródeł, aby w razie potrzeby edytować i kontrolować pojazdy we flocie.

#Michał

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry