AUTA

7,6 s do 100 km/h i 470 km zasięgu – Hyundai Kona: Conan czy sKona?

Hyundai Kona #NaPrąd

Hyundai zaimponował nam dzisiaj świeżutką informacją o swoim nowym samochodzie #NaPrąd, w znanej już wersji Kona. Kona(n) ma dysponować bateriami o pojemności 64 kWh w wersji o zwiększonym zasięgu, oraz o pojemności 39,2 kWh w wersji podstawowej. Na tym nie koniec różnic. W dwóch odmiennych wersjach zastosowano inne silniki: mniej żwawy, który zaoferuje 135 KM przy momencie obrotowym wynoszącym 395 Nm oraz w wersji mocniejszej dający użytkownikowi 204 KM i moment obrotowy 395 Nm. Tak skonfigurowane zestawy mają pozwolić na przyspieszenie do 100 km/h w 7,6 s dla wersji z silniejszym silnikiem oraz 9,3 s dla wersji podstawowej….

Zachwyca?

Parametry dotyczące mocy nie powodują u nas gęsiej skórki. Tym bardziej, że  prędkość maksymalna Kony ograniczona została do 167 km/h. Na szczęście imponuje zasięg: dla większego zestawu akumulatorów ma wynosić 470 km, a dla podstawowego 300 km. Producent podaje też czas ładowania na ładowarkach o mocy 100 kW…. jednak my go Wam nie podamy. Po co męczyć głowę, skoro takich ładowarek nie zobaczymy za szybko 🙂

Co sądzimy?

Wniosek Ekipy #NaPrąd? Dobrze, że Hyundai coraz żwawiej radzi sobie w świecie elektryków. Wróżymy dobrą i świetlaną przyszłość marce w tej gałęzi motoryzacji. Oby  Kona nie sKonała zbyt szybko w oczach klientów za parametry, które robiły wrażenie kilka lat temu.

#Kamil

 

 

 

 

 

Komentarze (aby komentować zaloguj się na Facebook)

komentarzy

Do góry